Αριθ. Πρωτ. : Αργοστόλι, την 13 – 09 – 2024

Το Δ.Σ. του Σκακιστικού Συλλόγου Κεφαλληνίας (Σ.Σ.Κ.) ενημερώνει τα μέλη του, τους αθλητές-τριες του, αλλά και όσους-ες θέλουν να ασχοληθούν, ή θέλουν να φέρουν τα παιδιά τους να γνωρίσουν το σκάκι, ότι ο Σύλλογος θα είναι ανοικτός από αυτό το Σαββατοκύριακο 14-15/09/24.

Οι ώρες λειτουργίας του Συλλόγου κάθε Σαββατοκύριακο :
Αρχάριοι και παιδιά του Δημοτικού : 17:30 – 19:00
Προχωρημένοι (Γυμνάσιο, Λύκειο & Ενήλικες) : 19:00 – 22:00

Η Διεύθυνση του συλλόγου είναι : Χαροκόπου & Δόριζα στο Αργοστόλι και τηλ. επικοινωνίας το: 6944267405.

Επίσης θέλουμε να συγχαρούμε τους αθλητές Παπαδάτου Στεφανία, Κρούσο Παναγή και Ανδρεάτο Γεώργιο για τις επιτυχίες και τα μετάλλια που κατέκτησαν στις διοργανώσεις όπου και έλαβαν μέρος !

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Rapid (Γρήγορο Σκάκι) και Blitz (Πολύ Γρήγορο), η Παπαδάτου Στεφανία κέρδισε και στα δύο την 2ή Θέση και το Αργυρό Μετάλλιο, στην κατηγορία Κ12. Για την ίδια διοργάνωση ο Κρούσος Παναγής κατέκτησε την 2ή Θέση στο Blitz και την 3ή στο Rapid, στην κατηγορία S65.

Ο Ανδρεάτος Γεώργιος κατέκτησε την 1ή Θέση του Β΄ ομίλου – χωρίς μάλιστα να χάσει παιχνίδι (7/7) – στο 14ό Παπαναστάσιο τουρνουά που διοργάνωσε ο Σκακιστικός Όμιλος Περιστερίου. Τους ευχόμαστε να είναι υγιείς και να έχουν πάντα επιτυχίες !